0 212 709 2848
Hemen Destek Al
İş Ortağı Ol

Laykon

Dijital çağ ile birlikte şirketlerin IT altyapıları da yeni bir döneme giriyor. Tüm süreçlerin işletme içerisinde planladığı ve yönetildiği iş modeli artık geride kaldı. Özellikle de IT konusunda! Yönetilen hizmetler, iş modelinizi tamamen değiştiriyor ve işletmenize hayal edemeyeceğiniz esnekliği kazandırıyor. Yedeklemeden güvenliğe, altyapıdan izlemeye kadar pek çok süreç, yönetilen hizmetlerle birlikte sizin için bir sorun olmaktan çıkıyor. Peki hizmetler neler ve işletmeler için ne gibi faydalar sağlayabilir?

Yönetilen Hizmetler Nedir?

En genel haliyle bu hizmet türü, işletme içi operasyonları iyileştiren, maliyetleri azaltan, genellikle üyelik modeline dayalı dış kaynak kullanımı olarak ifade edilebilir. Bilişim teknolojileri alanı başta olmak üzere finans ve yönetim alanlarında da yaygın olarak uygulanan bu yeni süreç, farklı ölçeklerdeki şirketlerin gözdesi haline geldi.

Hizmetler alınırken, işletmelerin bir hizmet sağlayıcısıyla birlikte çalışması gerekiyor. Esnek yapısı ve maliyetleri önemli ölçüde düşürmesiyle işletmeler arasında her geçen gün daha da yaygın hale geliyor.

Dijital dönüşümle birlikte veri altyapıları bulut hizmetlerine taşıyor. Genellikle bulut hizmetlerini şirket içerisinde kurmak, planlamak ve yönetmek oldukça maliyetli. Maliyetin ana nedeni ise bulut sistemlerini yönetecek iş gücüne ihtiyaç duyulması. İşte bu noktada devreye yönetilen hizmetler giriyor.

Yönetilen hizmetlerin en uygun çözüm olmasının bir diğer nedeni ise şirketlerin veri kaybı karşısında oldukça dayanıksız olmasıdır. Firmalar etkin bir felaket kurtarma ve yedekleme sürecine sahip olsa bile bu süreçler yüksek maliyetlere sahiptir. Fakat felaket kurtarma ve iş sürekliliği ya da yedekleme çözümü kullanan şirketler, ileride yaşanabilecek veri kayıpların önüne geçebilir.