0 212 709 2848
Hemen Destek Al
İş Ortağı Ol

Laykon

Felaketten Kurtarma
 
 

CDRP - Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Çözümü

Felaket kurtarma çözümü ile IT servislerinizin bir kısmını ya da tamamını yazılımsal, donanımsal ve sistem odası arızalarına ve felaketlere karşı hazır duruma getirerek herhangi bir felaket anında servislerin felaket kurtarma merkezinden problem düzelinceye kadar çalıştırılmasını sağlar.

Veri merkezinizde oluşabilecek herhangi bir felaket anında daha önce belirlenen (RPO: Felaket anında kaybedilmesine izin verilen veri miktarı) ve (RTO: Sistemlerin felaket sonrasında yeniden çalıştırılma süresi) süre içerisinde hizmetlerinizin yeniden başlaması esasına dayanan bu çözüm; veri merkezinde servislerinizin çalışmasını engelleyen yangın, deprem, saldırı, elektrik kesintisi, iklimlendirme sistemi arızası gibi doğal afetler ya da platform (ana storage sistemi, SAN sistemi, Computing sistemleri gibi) arızaları, yani iş sürekliliği çözümleri ile servise devam etme imkanı olmayan durumlarda belirlenen RPO ve RTO sürelerinde servisin geçici olarak felaket kurtarma merkezi üzerinden verilmesini sağlar.

Felaket kurtarma merkezi dizaynı tek başına bir uzmanlıktan çok birden fazla çözümü bir araya getirerek her bir servisin ihtiyacına göre entegre bir sistem oluşturulmalıdır. Böylelikle şirketler için kritik olan servislerin başına gelebilecek herhangi bir arıza (yangın kullanıcı hatası gibi durumlarda) sıfır/sıfıra yakın kesinti ve sıfır veri kaybı ile müdahaleye gerek kalmaksızın çalışmaya devam etme imkânı sağlanmış olur. Söz konusu çözümde kurumuzun Felaket kurtarma politikalarını ve felaket kurtarma planlarını ISO 27031 standartlarına uygun olacak şekilde ile dokümante edilir.

Watchguard
 

İşinizin sürekliliğini güvence altına alarak Felaket Kurtarma Hizmeti ile işinizi büyütün.


Minimum RTO (Sistemlerin felaket sonrasında yeniden çalıştırılma süresi) ve RPO (Felaket anında kaybedilmesine izin verilen veri miktarı) için tasarlanmış birleşik Yedekleme ve Felaket Kurtarma Hizmeti


Detaylı Bilgi Alın

Avantajlar

KULLANIMA HAZIR PAKETLER

Clonera’da çözümler iş ihtiyaçlarınıza, servislerinizin kritiklik seviyesine ve arıza durumunda sistem gereksinimlerine bağlı olarak size özel tasarlanabileceği gibi, hazır paket olarak da sunulur.

RAKİPSİZ RTO VE RPO DEĞERLERİ

Clonera Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Hizmetleri ile en geç 15 dakika içerisinde kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz. Kullandığımız teknoloji sayesinde,internet erişim hızınıza bağlı olarak veri kaybınız neredeyse sıfıra düşer.

7/24 PROAKTİF İZLEME VE DESTEK

7 gün 24 saat, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezleri’nin aksine sıra beklemenize gerek kalmadan konunun uzmanı mühendisler tarafından 2. seviyede destek görürsünüz.

%80 MALİYET AVANTAJI

Clonera ile sadece test anında ya da felaket yaşadığınızda ihtiyaç duyacağınız kaynaklar için kullandıkça ödeme yapma imkanına sahipsiniz Kullanmadığınız bir kaynağın maliyetine katlanmazsınız.

KOLAYCA TEST EDİLEBİLİR

Felaket kurtarma ve iş sürekliliğine yönelik tüm teknoloji altyapısı gereksinimlerini Clonera üstlenir. İstediğiniz zaman sizin için belirlenen felaket senaryosunu test edebilirsiniz.

ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN

Clonera’nın Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümü ISO 20000, ISO 27001, ISO 27031 sertifikaları ve uluslararası standartlarla uyumludur.

 

Hemen Destek Al!

Bilişim güvenliğinde profesyonel destek ve çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.: 0 212 709 2848