0 212 709 2848
Hemen Destek Al
İş Ortağı Ol

Laykon

Felaketlerin büyük çoğunluğu, önceden farkedilemez. Bu durum da, hazırlıksız yakalanma ihtimali de oldukça yüksektir. Bir gece, hatta belki de bu gece, sizin için kabus gibi geçebilir, kim bilir?

Son yıllarda, “aşırı” kavramını hayatımıza sokan yağışları bir düşünün. Selleri, su baskınlarını… Ya da yıldırım, fırtına gibi uzun süreli, kesintilere yol açan doğal afetleri. Peki ya insan hataları? O küçücük ve anlık hataların, nelere yol açabileceğini bir düşünün… Aklınıza gelen yada gelmeyen, tüm arıza, kesinti ve problemlerin sonucunda iletişiminiz kopabilir, güç kesintileri nedeniyle işiniz de kesintiye uğrayabilir. Hatta, datalarınız kaybolarak, sisteminiz kullanılamaz hale gelebilir.

Ne kadar süre hayatta kalabilirsiniz? Felaket sonrası elinizde ne kadar veri kalır? Sisteminiz, daha doğrusu işiniz ne kadar süre zarfında tekrar faaliyete başlar? Bu soruların yanıtını veremiyorsanız, bir Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği planını hayata geçirmek için acele etmelisiniz!

Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Hizmeti size ne sağlar?

Daha az maliyetli ve regülasyonlarla uyumlu bir süreç yönetimine sahip olursunuz. Siz, firmanız için gerekli diğer işleriniz ve projelerinizle uğraşırken, sizin için çok önemli olan iş sürekliliğiniz sağlanmış ve her türlü probleme karşı gerekli önlemler alınmış olur. Ayrıca verilerinizi bulut ortamında saklama imkanınız olduğu için, lokasyon bağımsız hareket etme özgürlüğünüz de sizin için önemli bir avantajdır.

IT yöneticileri, öncelikle diğer tüm yöneticiler gibi işin sürekliliğini sağlamakla yükümlüdür. Bu süreci, hizmet olarak alan IT yöneticileri, iş sürekliliğini şansa bırakmazlar. Felaket nereden gelirse gelsin, alınabilecek tüm önlemleri almışlardır. Hazırlıklıdırlar ve işlerini kesintiye uğramadan sürdürme fırsatına sahiptirler.

Clonera CDRP hizmeti ile, kritik servis ve sistemleriniz belirlenip, replikasyonlarınızın düzenli olarak izlenmesi ve raporlanması sağlanır. Parçalı ve tam felaket senaryolarınız hazırlanır. Oluşturulan senaryolara göre planlı ve plansız DR testleri yapılır. Yapılan analizlere göre servis ve sunucuların FKM’ye replikasyonu için kurallar oluşturulur. Tüm bunlar rakipsiz RTO ve RPO değerleri ile size sunulur.

Müşteri memnuniyetiniz ile, doğrudan ilgili olan iş sürekliliğinizi, daha az maliyet ve riskle yönetmek istemez misiniz? Detaylı bilgilendirme için formumuzu doldurun, sizi arayalım.